Sieci teleinformatyczne


Sieci komputerowe

Specjalnością naszej firmy jest budowa i obsługa sieci komputerowych i serwerów. Dostarczamy gotowe i sprawdzone rozwiązania infrastruktury informatycznej i dostosujemy do warunków pracy danej firmy wykorzystując swoją najlepszą wiedzę i doświadczenie.

Zadbamy o to by sieć działała szybko, wydajnie i bezpiecznie. Tworzymy i obsługujemy sieci zarówno małe (do 10 komputerów), jak i średniej wielkości (do kilkuset końcówek). Dostarczymy wszystkie niezbędne elementy i urządzenia do pracy sieci komputerowych kablowych jak i bezprzewodowych. Dostarczymy szafy teleinformatyczne, okablowanie, routery, switche, serwery - zamontujemy i skonfigurujemy.

*

Kablowe sieci komputerowe - instalacja, konfiguracja i obsługa
*

Bezprzewodowe sieci komputerowe - instalacja, konfiguracja i obsługa
*

Konfiguracja sieci i serwerów
*

Administracja systemami sieci
*

Zakup i konfiguracja osprzętu sieciowego
*

Instalacja serwerów opartych na Win

 

Dostarczymy Państwu konkretne rozwiązania jeśli chodzi o sieć komputerową kablową i je zrealizujemy. W swojej ofercie posiadamy kable sieciowe typu UTP, FTP, STP, SFTP, oraz FFTP.

Skrętka typu UTP są najczęściej używana, gdyż jest najtańsza. Jest zbudowana ze skręconych par przewodów - jest nie ekranowana.

Skrętka typu FTP - powszechnie używana w miejscach w których występują zakłócenia energetyczne - jest ekranowana za pomocą folii

Skrętka typu STP - używana w miejscach o bardzo dużych zakłóceniach energetycznych - jest ekranowana oplotem, oraz ma dodatkową koszulkę ochronną

Skrętki typu SFTP i FFTP - każda para przewodów otoczona jest osobnym ekranem z folii, w przypadku SFTP cały kabel jest również pokryty folią, a w przypadku SFTP cały kabel pokryty jest oplotem.

 

Kable sieciowe układamy pod tynkiem (płytami gipsowymi) lub w korytkach instalacyjnych z PCV które również możemy dostarczyć, wraz z odpowiednim ich mocowaniem, uzależnionym od rodzaju podłoża. Na wykonane usługi udzielamy kilkuletniej gwarancji.

 

Główną zaletą sieci bezprzewodowych jest brak kabli, czyli możemy wykorzystać tę technologię tam gdzie możliwość doprowadzenia kabelka jest bardzo utrudniona, bądź też niemożliwa. Ważną rolę odgrywa również estetyka. Niemniej jednak nie polecamy pracy w sieci bezprzewodowej więcej niż kilku komputerów w firmie, szczególnie gdy wymiana danych pomiędzy komputerami (lub serwerem) jest dość duża. Ze spokojnym sumieniem możemy korzystać z walorów sieci bezprzewodowej :

- gdy korzystamy tylko z internetu

- w domu

- pracy na laptopie (przy niedużej ilości wymiany danych)

- dla klientów naszej firmy (którzy chcą podpiąć się swoim laptopem by coś wydrukować, przesłać plik, czy też korzystać z internetu).

 

Sieć taką należy odpowiednio zabezpieczyć by niepowołane osoby nie mogły korzystać z naszych zasobów. Nasza firma zajmuje się instalacją sieci bezprzewodowych już od kilku lat i ma w tej dziedzinie niemałe doświadczenie. Dostarczamy również odpowiednie urządzenia wireless : : Routery i AccesPointy i je odpowiednio oczywiście konfigurujemy.